Kommenteeri

ENESELEIDMISE TEE – EHEDA NAISE JUURDE. NAISELIKKUSEST JA MEHELIKKUSEST.

Kõik me naised oleme erinevad, meil on erinevad lood. Meil on erinev taust, perekond, töökoht, huvid, erinevad armastuse lood. Aga kõigis naistes on ka palju sarnast. Me tahame olla naiselikud, armastatud ja ise armastada, olla ilusad ja hoitud. Naise jaoks kõige tähtsam on - ARMASTUS.

Tere! Mina olen Elo, naine, EHE ELO kirjutaja ja ehtekunstnik

Teekond endani võib olla pikk... naine võib määratleda end kui ema, tütar, sõber, abikaasa, töökaaslane, sõbranna, kallim...parandaja, hoolitseja, nõid. Võid end määratleda ka hobide või nagu paljud naised tänapäeval teevad - töö kaudu. Mulle tundub, et need kõik naise erinevad tahud mahuvad ikkagi ühe nimetaja alla – Naine. Imeline naine, kaunis naine, ehe naine. Ei ole lihtne kõiki palle korraga õhus hoida ja kõigega hakkama saada! Kes seda suudab, on imetlust väärt.


HÕBEDASED ÕIED ehtekollektsioon paneb Sind end tundma ülinaiselikuna, kauni ja säravana...


Naiselikkus ja mehelikkus on omaette lai teema. Kui läksin 21 aastaselt Soome, olid mul pikad juuksed ja kandsin kleite ja seelikuid. 13 aastat hiljem jälle siiapoole lahte tulles olid juuksed väga lühikesed ja riided mustad ja hallid. Soome minimalismi mõjud? Mitte ainult. Võib ju öelda, et ega su väljanägemine ei määratle sind naisena. Arvan, et meie väljanägemine ikkagi on väga otseselt meie sisemise maailma peegeldus. Soome kultuur on väga väga võrdõiguslikkusele suunatud, sootu kultuur, naine ja mees on võrdsed ja täpselt samasugused ja nii neid peaks ka kohtlema! Pooldan kindlasti seda, et mehel ja naisel on samad õigused ja võimalused ja sama palk sama töö eest. Samas aga olen jõudnud selleni, et mees ja naine ON erinevad, nii bioloogiliselt kui hingeliselt ja see on TUGEVUS! Kui mees ja naine oleksid samasugused, see oleks ju igav:)


Lilled jõele - lilled on ikka ajast aega olnud naiselikkuse sümbolid ja naistele meeldib väga lilli saada, see on meile VAJALIK!

Soomes olles hakkasin arvama, et mees ja naine ongi täpselt samasugused ja vajavad elus samu asju ja sama kohtlemist. Nüüd arvan, et mida rohkem naine hindab ennast naisena ja tähistab seda – õrnuse ja armastusega, ilusate riiete, ehete, enda eest hoolitsemise ja hoolitseda laskmisega ja mees on enda moodi – otsusekindel, domineeriv, juhtiv, enesekindel – siis on naise ja mehe suhe põnev ja säriseb. Nagu ying ja yang – üks täiustab teist, pehme täiustab kõva, voolav täiendab seisvat, üks otsustab, teine annab järele. See on mäng ja liikumine ja tants, kõik muutub igas hetkes. Kui polaarsust ei ole, erinevust, siis ka seksuaalset külgetõmmet ei ole... ja see on suhtes oluline aspekt.


KEVAD ehtekollektsioon - kõrvarõngad. Foto/modell Anette Konksi


Ma ei tea, kuidas sinuga on, aga mind mõjutab küll otseselt see, mis mul seljas on ja kui pikad on juuksed ja millised ehted mul parasjagu on. Kui mul on pikad juuksed, heledad ja värvilised kleidid ja seelikud ja ehteid – ma tunnen end naiselikuna! Kergena ja lendlevana, voolavana nagu elujõgi, ilusana!  Oma väljanägemisega saad otseselt mõjutada seda, kuidas end tunned. Nii, kuidas tunned, ka otsustad ja tegutsed ja tulemused on su ümber näha.  Õiged ehted on väga olulised! EHE ELO ehted sobivad sulle, kui sa vajad rohkem õrna ilu ja naiselikkust oma ellu, aga ka jõudu, selgust ja kaitset – ammuste aegade väge.


Rahvuslikust mütoloogiast väge saanud ehted annavad selgust, jõudu, kindlust, õrna tugevust.


Kevad-kollektsiooni ehteid - õrnus ja tärkamine


Feminism näeb naise pikkades juustes ja seelikutes  märki naise allasurutusest, mille vastu tuleb võidelda ja oma igipõline naiselikkus tuleb ära peita, sest see on ju nõrkus! Meeste maailmas tuleb olla tugev ja mitte tundeid välja näidata! Ma arvan praegu, et kuigi feminism saavutas palju võrdsete (inim)õiguste ja võimaluste osas, ja see on väga kiiduväärt, siis samas  ka feminism kaotas palju. Midagi mõõdetamatut ja mitte nii kergesti tabatavat, naisele üliolulist ja omast - Naiselikkuse. Ma arvan, et naisele ei ole võitlemine loomuomaselt üldse omane, samas traditsioonilised väärtused nagu teise eest hoolitsemine ja ise hoolitsust vajamine küll. Naine ei ole mees - milleks käituda nagu mees, milleks riietuda nagu mees? Sa oled ju NAINE! Milleks üldse jagada maailma meeste ja naiste maailmaks? Mänd ei taha olla kuusk ega kass kotkas, iga elav olend maailmas on omamoodi, ta on nii loodud ja nii omamoodi täiuslik ja väärtuslik ja piisav. Ja koos me täiustame üksteist. Ka õrnus on tugevus.


KEVAD ehtekollektsioon - ripats 925 hõbedast

 Naiseks olemine on ju suur võimalus, loomisenergia, rõõm, ilu ja nauding! Imeline Mari Metsallik kirjutas oma uues blogis ühe lause, mis mind hiljuti mõtlema pani. Vastuseks küsimusele, et kuidas küll leida tasakaal oma naiseliku ja meheliku energia vahel, küsis ta vastu, et kallid naised, miks te üldse arvate, et teis peaks olema mehelik energia?  "Naises pole mehelikku energiat, naise mehelik energia on tema mees. Mehes pole naiselikku energiat, mehe naiselik energia on tema naine."

HÕBEDASED ÕIED ehtekollektsioon - käevõru ja sõrmus 925 hõbedast

See eelnev jutt on väga traditsiooniline lähenemine – aga võib-olla on meil siin karjääriühiskonnas nüüd ka midagi traditsioonilisest perekonnast õppida? Kas naine on tõesti õnnelikum õppides ja karjääri tehes kui kodu hoides ja lapsi kasvatades? Praegune ühiskond nõuab, et naine peab kõigega hästi hakkama saama ja kes seda teevad, on väga suurt imetlust väärt! Laste kohta ei oska ma öelda, aga tean, et iga naise tegelikuks suureks sooviks ja unistuseks hingepõhjas on ennekõike ARMASTUS– armastada ja olla armastatud. Ja seda ei anna ei töö ega karjäär.

Kallis naine, ära unusta, kes Sa oled! Kes Sa tegelikult oled - NAINE! Võib-olla ei olegi nii lihtne ennast kõigi kultuurikihtide, ootuste ja rollide vahelt üles leida. Aga seal Sa oled - särav ja kaunis, tunnetest tulvil, õrn ja ehe. Naudi seda! Tähista seda!


KEVAD ehtekollektsioon - kõrvarõngad. Foto/modell Anette Konksi


Lisa kommentaar

Email again: