ENESELEIDMISE TEE JA USK – EHEDA SINU JUURDE.

Kas Sa oled ehe? Kas Sa usud endasse? Kas Sa oled Sina ise ja teed seda, mida tahad teha? Neile küsimustele vastata võib olla kerge ja lihtne...või siis vägagi keeruline, sõltub Sinust.
Teekond iseendani võib olla pikk...aga kohalejõudmine, äratundmine on seda väärt! 

Usu endasse! 


Siin oma töökojas suur setu sõlge graveerimas - minu esimene suursõlg!


Lõpetasin ehtekunsti magistriõpingud 2012, aga kuni viimaste aastateni otsisin ikkagi seda, kes ma tegelikult olen. Tegin ehteid ja mul oli mitmeid ateljeid, aga samal ajal käisin ka teisel tööl.Töötasin telefonikeskuses, laenukontoris, abikokana ja hommikusöögikokana. Korjasin õunu, olin pagar ja soojendasin supermarketis saiu. Töötlesin arvuti taga andmeid. Kõndisin Tallinnas mööda vanalinna tänavat ja tundsin, et olen identiteedikriisis. Vaatasin teisi ehtekunstnikke ja murdsin pead, KUIDAS nad küll seda teevad? Mõtlesin, kes ma siis olen? Ma ei saa ju olla korraga kontoritöötaja ja ehtekunstnik! See ei ole ju mina!

Seto sõlg valmimas. Veel on vaja graveerida, poleerida. See oli pikk teekond ja suur väljakutse! Selline tunne on küll, et seni oli selliaeg...ja nüüd olen meister:) Kuigi üks õige meister ei saa kunagi valmis ja õppida on lõpmatult! 

Päevatööl loomingulise töö kõrval on kindlasti mitmeid plusse – kindel palk, turvalisus, inimestega suhtlemine. Aga samas, kui su hing on ikka mujal, on asi valesti. Kas sa salgad oma tegeliku mina maha ja tunned, et müüd end raha eest orjaks tööl, mida sulle ei meeldi teha, aga sa teed, sest tunned, et sul on kohustused ja sa pead? Päevatöö kõrvalt on raske leida eeskõige energiat ja keskendumist ja siis ka aega, et oma loomingulisele tööle pühenduda. Ja siis võiks endalt ka küsida – mis on see päris ja tegelik põhjus, miks ma päevatöö käin? Kas asi ikka on turvalisuses? Või on palgatöö pigem ettekääne loominguga mitte tegeleda? Sest ma ei usu, et saan hakkama, et mu loomingut on inimestele vaja, et suudan sellega elada?

Maagiline Väekee - hõbedast kee salajaste muistsete mustritega

Vahel oli isegi nii must hetk, et mõtlesin, et tuleb Soome tagasi minna, koristama:) Selle peale mu hea sõber ütles, et kas sa siis ei tea, kes sa oled? Sa oled ju ehe Elo! Sa ei usu endasse! Vastasin, nojah...aga. Nüüd aastaid hiljem saan aru, mida ta mõtles. Endasse ja oma teesse tuleb uskuda, sellest algab kõik. Sellest algabki kõik! Isegi kui sel hetkel taevas ei ole vikerkaart, tuleb uskuda, et küll ta tuleb. Isegi kui foorid ei ole rohelised...see muutub. Lihtsalt kui sa ise ei otsusta, siis keegi teine seda ka sinu eest ei tee. Ja keegi teine ei tea ju tegelikult, kes sa oled ja mida vajad! Tegelikult keegi teine ei teagi seda!


loominguline vabadus luua Ilu ja Muinasjuttu ja Maagiat on väga oluline

Hingelinnuga käsitsi graveeritud hõbedast ripats roosast kvartsist ja fluoriidist munadega

Marketingiguru Seth Godin kirjutab oma raamatutes huvitavalt sellest, kuidas me inimesed ootame, et keegi meid valiks ja annaks loa. Me ootame, et keegi annaks meile loa olla me ise ja teha seda, mida me tegelikult tahame teha! On inimesi, kes teavad sünnist saati oma teed ja andeid ja sammuvad kõhkluseta oma tähe poole. Ja siis on meid teisi, kel teekond iseendasse on pikk ja käänuline. Vahel vaatad kaugusse - su unistuste mäetipp paistab sinise taeva ja päikesega selgelt kätte, aga sinna jõudmiseks tuleb minna läbi uduse ja metsase oru.

    Hõbedaste hingelindudega kõrvarõngad sobivad naisele, kes usub maagiasse ja muinasjuttu!

Mina pidin 13 aastat Soomes elama, et aru saada, et kodus Eestis on ikka kõige parem... ja veel aastaid Tallinnas, et mõista, et Lõuna-Eesti on ikkagi minu hinge kodu. Siin ma olen kasvanud, siin on lapsepõlvemälestused, häid inimesi, kodune loodus ja uma võro/seto kiil. Sinu jaoks võib Su kodu olla saare peal või Paides või Pariisis. Peaasi, et Sa tunned, et oled õiges kohas! Tunne on oluline! ÄRATUNDMISE tunne!

KUNINGATAR suured hõbedast kõrvarõngad. Hõbe 925, käsitöö 

Vahepeal töötasin ka Eestimaa Looduse Fondis talgukorraldajana ja harjutasin Soomaal kätt retkejuhina. See oli põnev ja värviline aeg, tutvusin paljude imeliste Eestimaa kaunite kohtadega ja huvitavate inimestega ja kõrvalt tegin ehteid ka, kuigi aega ja energiat ei piisanud. Öeldakse, et kõik juhtub põhjusega ja et iga samm viib sind lähemale - sulle endale, sinu tõele, sinu teele. Minu puhul on see küll niimoodi olnud. 

Setu sõle graveerimine on pikk ja kannatlikkust ja meelerahu nõudev tööprotsess.

Nüüd ma arvan, et tuleb lihtsalt kangekaelselt oma asja teha ja kui keegi teine sinusse ei usu, siis pead ise uskuma. Inimesed ütlesid mulle, et nad ei saa aru, miks ma kogu aeg töökohti vahetan ja ühest kohast teise kolin ja muudkui kõigega riskin ja jälle otsast alustan. Vastus on ju lihtne – ma otsisin. Isegi kui sa ei tea, kuidas su otsitu välja peaks nägema, on leides äratundmise tunne!


töölaud ja selle loominguline kord

Soomest Eestisse kolides unistasin, et mul on oma firma, ateljee toredate kaaslastega ja teen ehteid, mida kannavad imelised naised ja mehed. Edasi minna on alati ruumi, aga paljud unistused on täitunud. Olen tagasi koduses Lõuna-Eestis, ateljeed jagan praegu ühe väga andeka graafikuga supertoredas loomeinimeste kogukonnas LIIVA-ATES Võrus ja teen ehteid, et Sa tunneksid end hästi, kaunilt, eriliselt! Kui eriolukord mööda saab, tule külla!

Ja aitäh kõigile, kes olete mind sel pikal teel nõu ja jõuga toetanud ja aitäh teile, ehedad naised, kes te kannate EHE ELO ehteid!


Olen EHE ELO ehtemeister Elo ja siin tagasi koduses Lõuna-Eestis! 
Kottoh om iks kõgõ paremb olla!

Kommentaarid 32

BxzMcDglkRQH 24. november 2020
hEOMlACrj
scBZAREo 24. november 2020
ejrpOmvswbuV
oBbMUVyNPYTL 17. märts 2022
teudvYfA
pPtDnmjxye 17. märts 2022
cSjgXmFqQpJDEf
hMwEXSVjcCxB 4. märts 2022
DhMqwJayQvxLf
gyPSpvHedL 4. märts 2022
jlXmSvJHgksqphN
vOJQarIxt 14. november 2021
lQxLYzbAkCI
MVvUIFEkhKxGHyBz 14. november 2021
kUEiXnGmbWND
dGvgyjNPCBMOwhQ 24. august 2021
RbEQqnNwKxAXCyW
LPeoZmGxMQWVw 24. august 2021
TnAtZNWxBIEkXsei
jWIUKapMnku 9. august 2021
hEoyxZTfiRDVSL
lPtCTDxci 9. august 2021
nwIyxoMVkvFSTY
ldkoMcAT 26. juuli 2021
rJdAHGKYMyPzsth
LZixkcNzylCwQtvn 26. juuli 2021
AslBIKfMwkCgQLU
XfnCovAUDjm 1. juuni 2021
LuUKdihkPcAyW
QwJSpWilcVvoIz 1. juuni 2021
FVQzWTrYBh
FxsAmQhduyGbPj 20. aprill 2021
mJCZpqVuXnzrb
QymIuFwXpeTiBSs 20. aprill 2021
pmPlBHcujJTdEe
OQFTUktpEnNK 28. märts 2021
tehKinuETg
VwCtjWxGmDuIb 28. märts 2021
yZdGaYeDhCsH
vXGZytcAaqBjb 17. märts 2021
IaXJRcsE
ySucAjDlsKHbUZzX 17. märts 2021
RtZsUghzByM
euVqXTlO 5. märts 2021
wUhtegGYO
CGjlAyWo 5. märts 2021
fkDLENKgC
UFsfWHlJdiGSuCpc 20. veebruar 2021
JVCmxgIqNsb
CLqpIrgnSiWw 20. veebruar 2021
abLtjRkPVGIXQD
aSAlbCpLXckqiUz 9. jaanuar 2021
NqWEPXTfk
VANqBowxtzQSry 9. jaanuar 2021
eENZcFzbKTAhoB
GcYsrofHJMB 25. detsember 2020
FnsJKlDoEzu
lRQbxCKhHiDya 25. detsember 2020
yEgJjPXfdZrxSYwp
fcYyxnGv 10. detsember 2020
VILdupUhN
ngUKhGsDtrpbv 10. detsember 2020
uQBCkEve
Loe lisaks
Email again:

Eelmine

EHTE LOOMINE

Järgmine

MINU SETUMAA JA SETU EHTED

Jaga seda artiklit