KUIDAS SÜNDIS „KEVAD” EHTEKOLLEKTSIOON

Blogi

Kommenteeri
Siin postituses kirjutan sellest, millisele naisele need ehted on mõeldud ja mis inspireeris seda ehtekollektsiooni looma. Ja juttu tuleb veidi ka hõbeda imelistest omadustest ja loomisprotsessist.

                         foto/modell: Anette Konksi


KEVADE ehtekollektsioon on lihtne ja selge, klassikaline ja elegantne. Säravalt luksuslik ja samas tagasihoidlik! Hõbedaselt sillerdavad lehed, pungad ja tärkavad õied sobivad tõesti igale naisele, igaks elujuhtumiks.

Sa võid neid hõbeehteid kanda oma elu igal päeval – pisemaid kõrvarõngaid argipäevadel ja uhkemaid pidulikel puhkudel. Ehted sobivad ka ideaalselt pruudile ja pruutneitsitele – nad on kaunid, värsked, selged ja ajatud. Ehted ei võistle Sinu kleidi või muu riietusega, nad sätendavad tagasihoidlikult ja toovad esile Sinu silmade sära ja naeratuse.


                   foto/modell: Anette Konksi

Need ehted hakkasid tegelikult idanema juba mitmeid mitmeid aastaid tagasi, kui veel kaugel Tallinnas elasin.(Siit Lõuna-Eestist vaadates on Tallinn kaugel põhjas ja Tallinnast vaadates on Lõuna-Eesti sama kaugel...umbes nagu Läti, Leedu või mõnu muu müütiline paik kuskil seal all) Elasin pealinnas, mul oli jagatud ateljee kuulsas ehtekunstnike täis Hobusepea majas vanalinnas ja tegin pisemaid ja suuremaid kõrvarõngaid, kaelakeesid ja ka sõrmuseid ning müüsin neid A-galeriis Tallinnas.(Praegu saab EHE ELO ehteid soetada endale ainult ja eksklusiivselt www.eheelo.com veebipoe kaudu.)


foto/modell: Anette Konksi


Inspiratsioon eheteks on tulnud ikkagi loodusest. Praegu käin metsas iga päev või ülepäeviti. Seal on rahu ja selgus, vaikus, ilu ja inspiratsioon. Toona Tallinas elades muidugi sain loodusesse vähem. Mäletan, et tundsin metsast ja rabast väga puudust! Looduses võid olla Sina ise. Ei pea näitlema, teesklema, ponnistama, et õiget muljet jätta, mõtlema, et mida nad küll minust arvavad! Looduses võid lihtsalt OLLA. Ja see, meie maailmas, on suur luksus.


          foto: Anette Konksi

Kevad on nii ilus ja imeline aeg! Just kevadine aeg ja eriti maikuu ongi minu lemmikaeg. Siis ärkab kõik uuesti Elule – pungad ja lehed puhkevad, õied tärkavad maas ja põõsastel ja puudel. Läheb soojemaks, valgemaks, helgemaks. Elu tundub rõõmsam ja kergem. Elu tärkab, linde siristab metsas järjest rohkem, lilli avaneb üha enam... ja armuda on nii lihtne:)


                         foto/modell Anette Konksi

Kevad on värske, alati uus – nagu Sinagi oma elu igal hetkel, päeval ja aastal. See, mis tundus ülim tõde eile, ei pruugi enam olla Sulle kasulik täna või homme, see ei pruugi enam olla SINA. Sina ise muutud, kogu aeg. Ja see ongi loomulik, nii nagu looduseski. Muutus võib tulla voolavalt ja lihtsalt nagu sillerdav oja metsas leiab oma tee. Muutus võib tulla ka tuule ja äikese ja tormiga ja tuua hirmu. Appi, mis nüüd saab! Ma kardan! Tahan tagasi oma vanasse ellu! Aga siis läheb torm mööda ja õhk on väga värske. Ja Sa saad aru, et tegelikult oli see muutus vajalik ja viis Sind edasi. Ma arvan, et edasiminekut ei olegi tegelikult olemas, on endale ja oma tõele lähemale jõudmine, kohale jõudmine, ära tundmine.


                        foto/modell: Anette Konksi


Selle KEVADE ehtekollektsiooni ehetega tunned Sa end alati uuena. Igapäevaselt kandes tood sära oma argiellu, punasele vaibale või peole või sünnipäevale või kasvõi presidendi vastuvõtule minnes võid valida suuremad, lopsakamad ja efeksemad kõrvarõngad. Kõik selle ehteseeria ehted on väga kerged! Kollektsioonis on praegu ka üks juukseehe – tiaara. See sobib ideaalselt Sulle, kui Sul on ees üks elu tähtsaimaid ja ilusamaid päevi – pulmad ja abiellumine. Sel päeval peaks iga naine saama tunda end eriti kauni, õnneliku ja erilisena! Ehted on alati oluline osa meie väljanägemisest ja õiged kõrvarõngad võivad päästa Su päeva:)


                       foto/modell: Anette Konksi

Selle kollektsiooni kõik ehted on valmistatud 925 prooviga hõbedast. Hõbe on väga ammune(tema ajalugu algas juba 4000 aastat tagasi praeguse Türgi aladel) ja iidne materjal, mille kohta meie esivanemad uskusid, et tal on maagilisi omadusi. Hõbe on ajatu ja klassikaline väärismetall, mis ei kaota kunagi oma väärtust. Ajaloos on aegu, kus hõbe oli kallim kui kuld! Hõbedal on ka tõestatult antibakteriaalsed omadused ja tükk hõbedat hoidis keskajal kaptenitel laevas veevarud värskena. Ja hõbe on ka lihtsalt ilus oma paljude hõbedaste varjunditega – särav kui täiskuu, hommikuselt õrn ja sillerdav kui kastepiisad lilledel, selge kui allikas metsa all, hõbehall kui Su kallima silmad, sinakas kui meri ja helge kui vabadus...Kõik ehted selles kollektsioonis, nagu ka üldse kõik EHE ELO ehted, on valmistatud käsitsi. Mis see täpselt tähendab, sellest kirjutan pikemalt teises postituses. Lühidalt võin aga suure saladuskatte all avaldada, et: iga ehe tegemiseks valatakse hõbe, valtsitakse ja tõmmatakse õige paksusega hõbetraadiks. Iga lehekene painutatakse üks ühe haaval käsitsi tangidega, et tal oleks õige kuju. Lehed joodetakse gaasiga kokku, ripatsile/kõrvarõngale joodetakse kinnitus, puhastatakse, viilitakse, lihvitakse, pind taotakse hoolikalt vasaraga tekstuurseks ja lõpuks saab ehte poleerida. Ühte ehtesse läheb palju hoolt ja armastust!


               foto Anette Konksi

Need ehted sobivad Sinule, kui Sa armastad lihtsust ja elegantsi ning hindad looduse ajatutut ilu ja käsitsi tehtud asjade soojust!

                       foto: Anette Konksi

Lisa kommentaar

Email again: