SEINAMAALINGUD MAJALE SETOMAAL

Lugu sellest, kuidas ma eelmisel kevadel Setomaal Obinitsa puhkemajale maja välisfassaadile uhkeid Setu mustreid maalisin.

EHE ELO Mustrimeistri maalitud Obinitsa puhkemaja


Eelmisel kevadel täpselt aasta tagasi värvisin Setumaal Obinitsa puhkemajale uhkeid punaseid setu mustreid peale. See oli suur ja tore projekt, mis sai täpselt nii – õieti veel paremini – kui ette kujutasin ja visandasin. Maantee poole jäävale otsaseinale tulid kõrgele suured mustrid rombide ja kaheksakannaga, samuti ka tee poolt lähenedes külgseinale. Ja ümber maja tegin alla äärde punase-valgega „vöö”, see sidus terve maja ühtseks tervikuks.


Mustrid ise on inspiratsiooni saanud Setu tikanditest ja rahvariietest. Romb kui kodu ja maja sümbol, iidne kaheksakand -katsakand toob õnne, rist kui vanade eestlaste tõrjemaagiline märk kaitseb kõige halva eest. Kujunditesse said ka naine ja mees ära märgitud, et oleks tasakaal.


Terve maja peale läks täpselt kuu aega! Väljas on tore töötada. Sai kõrgel tellingutel +30 kraadiga turnida, paduvihma tuli ja vahel oli külm ja siis jälle kuum ja mesilase peale astusin lõpuks ka. Kõige kõrgemate kohtade juures oli vahel tellingute otsas veel ka redel:) Siis tundus küll, et kõrgus polegi nii hull, aga miks kõik asjad tudisevad? Väga imelik tõepoolest. Igatahes valmis sai ja võin peaaegu objektiivselt öelda, et illos sai! Mulle meeldib ilusaid asju luua ja kaunistada, olgu siis erilised ja ilusad hõbeehted, õli - ja akrüülmaalid või seinamaalingud. Ilu on maailma vaja, siis on endal hea tunne ja teistel ümberringi ka hea olla. 

Asi võtab ilmet - esiseina maalingud valmimas

Võib öelda, et majale sai kohe hing sisse ja veidi kõledast nõukogudeaegsest lasteaiast sündis palju hubasem ja kodusem kotus! Kimmäs kotus! Tule külla ja kae esi perrä! Ja maja on juba kaugelt näha, mis on igale ööbimiskohale oluline ja on ka juba kaugelt näha, et  tegemist on Setumaaga!

Alguses oli nii. Majaperemees ajas tellingud püsti ja värvimine alaku!

EHE ELO Mustrimeister töös - vahel oli kõrvetavalt kuum...

...ja siis jälle külm ja kallas vihma! 

Vaade tellingutelt - kahe lipu alla mahub tervelt kolm maad - Setumaa, Setomaa ja Eestimaa:)


Obinitsa Puhkemaja leiad siit:  http://obinitsapuhkemaja.eu/

Setumaa kohta saab infot siit: https://www.visitsetomaa.ee/

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

BLOGI

Järgmine

MAAGILINE SÜDA – PUNANE JA RAHVUSLIKUD MUSTRID

Jaga seda artiklit