HÕBEDAST KODARRAHA

HÕBEDAST KODARRAHA

Kodarraha on Eesti rahvuslik ja eriliselt eestipärane ehe, mida on kantud üle terve maa eriti 18.-19. sajandil. Hõbedase kodarraha keskel on ajalooliselt olnud kas münt või mündiimitatsioon ja ümberringi 1-2 ringi kodaraid. Tänapäeval võib mündi asemel olla ka muu soovitud kaitset ja õnne toov  kujund nt. elulill, kaheksakand, täht, elupuu, ristid, romb, ilmalind...

Kodarraha sobib tänapäeval kanda nii rahvarõivaste juurde, linaste riietega kui ka muudel pidulikel puhkudel. Hõbedast käsitööna valminud kodarraha kestab põlvest põlve ja on väärt kingitus emale, tütrele, oma naisele.
Kodarraha võib kinkida ka ristimise puhul tütarlapsele. Hiljem saavad lapse ristivanemad või ema-isa või ka neiu ise kee külge lisada veel kodarrahasid või muid kannaga rahasid, krõlle ehk hõbehelmeid, suuri klaashelmeid ja kaasavara ongi valmis.

Kodarraha on Eesti eripärane ehtetüüp, mida mujal maailmas ei tunta. Kandmiseks lükiti kodarrahad traadile vaheldumisi klaas- või hõbehelmeste ja väiksemate rahadega. Pidulikul puhul kandsid jõukamad korraga kuni viis rida kodar- ja kannaga rahasid.(Reidla 2012)

hõbe 925
käsitöö
käsitsi graveeritud mõlemalt poolt
kett 4 mm paksusega

Hind sõltub kodarraha suurusest ja keerukusest, keti pikkusest. Hind al. 250 eur. Fotodel oleva suure kodarraha hind 570,- koos 70 cm ketiga.

Kodarraha mustrites ja graveeringutes on palju valikuruumi. Võib valida ajalooliste kodarrahade mustrid või meie rahvapärandis olevad rahvuslikud mustrid ja sümblid, juurde võib lisada Sinule endale olulisi mustreid(oluline taim, loom, lind, sümbol).
Ehe on mõlemalt poolt graveeritud, nii et teda saab kanda mõlemat pidi. Võimalik teha keskosa graveeringud eri pooltel erinevad. Keskele võib graveerida ka nime, nimetähed, aasta. Kui on soovi keskosas kasutada päris raha, siis see peab olema kliendil endal olemas ja olema hõbedast.

Kodarraha valmistatakse tellimuse peale koostöös tellijaga EHE ELO väikeses ehteateljees Võrus.

Tellimine ja info:
info@eheelo.com
tel.56696580 Elo Uibokand
või alloleva vormi kaudu
Email again: