KRÕLLID ehk HÕBEHELMED

Võimalik tellida krõlle kas üksikuna või terve keena, ketiga või ilma.

Kaunis rahvuslik kingitus endale, naisele, rahvatantsjale, laulupeole minekuks. Hõbe kaitseb ja hoiab, ühendab meid kaugete põlvedega ja toob kaasa muistset väge. Meie muistsed esivanemad uskusid, et hõbekrõll kaitseb kurja silma eest ja toob õnne.

Krõlli võib kanda üksikuna ripatsina keti küljes, suurte klaashelmeste ja /või kodarrahade vahel või mitmekesi reas keena. Setu vanema rahvarõivakomplekti valgete rõivaste juurde võib tellida ka ovaalseid munakujulisi mummulisi krõlle ja panna neid leheripatsite vahele nagu kanti veel 19. sajandil.

Eriline kingitus väikesele tüdrukule varrudeks/katsikule/ristimiskingituseks, kuna hõbehelmes peitub terve maa ja ilm, ta annab väge ja õnne tulevaseks eluks. Hiljem võib tüdrukule helmeid juurde kinkida ja täisealiseks saades ongi neiul juba kaasavara ja helmekee olemas.

Peale on graveeritud muistseid rahvuslikke arhailisi mustreid(kaheksakand toob õnne, romb ja ruut kui koda, kodu, kindlus, kaitse, siksak kaitsev ussimuster, ilmapuu, linnutee, taevatähed, erinevad kaitsvad ristid, päike...Graveerida võib soovi kohaselt ka Sinule hingelähedase looma, linnu, taime, lille või nt. nimetähe(d). Muistsed mustrid ja kirjad on üle Eesti olnud sarnased, aga on ka kihelkondlikke erinevusi. Soovi korral sellega graveerides arvestatakse.
Võib teha ka läbisaetud kujunditega krõlli, nii et valgus paistab läbi.

käsitöö
hõbe 925
käsitsi graveeritud

Krõllide suurused ja hinnad:
1,5 cm - al. 100 eur/tk
2 cm - al.150 eur/tk
2,5 cm - al. 200 eur/tk 
3 cm - al.250 eur/tk

Kett: paksus 2 mm või 4 mm, al.50 eur, sõltub pikkusest.

Tellimine ja lisainfo:
info@eheelo.com
tel.56696580 

Valmistatakse Võrus väikeses ehtetöökojas tellimustööna 1-2 kuu jooksul.