HOMMIKUNE RABAMUINASJUTT RABANÄKIST

Lugu sellest, kuidas Rabanäkk end päevaks valmis seab

foto: Igorifoto, modell Siiri Salin

Hommikuste õrnade päikesekiirte särades Rabanäkk ringutas end, lõi lõbusalt pehmes laukavees sulpsu ja hakkas end sättima. Päevaks tuleb ju ikka valmis olla ja end ilusaks teha! Esiteks on ilus olemine naise püha kohus ja teiseks - kes teab, missugused kenad meessoost inimloomad päeva jooksul vabatahtlikult rappa eksivad ja tahavad pilti teha. Miks küll inimesed kõigest pilti tahavad teha? Väga imelik, tõepoolest, kehitab Rabanäkk oma elegantseid õlgu. Ka ilusaid tugevaid haldjapoisse võib ikka looduses kohata...(haldjad on tegelikult kesksoolised, aga nad võivad hõlpsasti ühest vormist teiseks muutuda, lihtsalt nalja pärast) ning samuti on meessoolised kratid, osa nõidadest ja vaimudest. No ja päkapikud ja jõuluvana, aga nendega ei saa ju arvestada. Nemad kas magavad põhjatut suveund või rabavad ennejõulu hullupööra tööd teha ega ole neil siis aega kaunist Rabanäkki tähele panna. Ja alati võib juhtuda, et Sookoll tuleb teed jooma...Sookollil on uhke hundirakend ja tema keedetud moos on üle raba!

Ja kui nüüd poisid kõrvale jätta, siis õhtul tuleb teiste rabanäkkide ja virvatulede ja rabahaldjatega nagunii üks mõnus naisteõhtu! Lõke ja regilaulud ja tants!

foto: Igorifoto, modell Siiri Salin

Nende mõtetega sätib kaunis Rabanäkk punase õhtukleidi selga(kes ütles, et õhtukleiti ei tohi päeval kanda?), paneb uhke ja võimsa hõbedase talismanist hingelindude, kaheksakandade, päikeseristide ja muude muistsete kirjadega väekee kaela, riputab Hingelindudega kõrvarõngad kõrva ja pistab väesõrmuse sõrme. Kaunis ja võimas naine on sündinud! Rabanäkk armastab linde, ehteid ja hõbedat, ennevanasti tassisid inimesed seda talle laukasse lepituseks ikka padade ja kuhjade viisi või vähemalt kraapisid noaotsaga oma sõle külest hõbevalget Rabanäki kohvi pääle. Oh, ajad! Tänapäeval on need ilusad kombed kahjuks unustusse vajunud, mõtiskleb Rabanäkk veidi melanhoolselt, aga samas käib ta ajaga kaasas, tellib ise oma ehted ja ootab huviga homset. Ja nii algab päev! Hõbe lööb päikesekiirtes võimsalt särama, kauni naise silmadega võidu. Tuleb ilus päev! Tulõ illos päävakõnõ!

foto: Igorifoto

Eelmine
LUGU HALDJATE ARMUTANTSUST JA SELLEST, MIKS HALDJAT ON KASULIK PIDADA
Järgmine
LUGU RABAHALDJAST

Vastused puuduvad

Email again: