ILUS HALDJAMUINASJUTT

AUGUSTIKUISEL NIIDUL ANERVAKSADE SEAS VAATA ETTE...Augustikuise niidu peal võid sattuda õitsvate ohakate pehmes vines ja uimastavas angervaksaleitsakus haldjate ringmängu. Päikese tõustes ja loojudes peavad haldjad nimelt niimoodi jahti. Siis võtavad nad mõne looma, linnu, taime või isegi inimese kuju. Äratundmine ongi kõige raskem. Tee siis ohakal ja ohakal vahet! Üts hain kõik’!

Kui sind tabab kummaline tunne, et see kõik on justkui olnud, tunned täiesti selgelt maa pöörlemist varvaste all ja tajud igat ümbritsevat ohakatupsu erakordse selgusega ning kõige tipuks kipuvad ussisõnad kusagilt kaugelt-kaugelt meelesügavikust keelele, võibki olla juba liiga hilja.

Haldjate ringmängu keskele sattuda on ohtlik. Sinust endast võib saada haldjas või pool-haldjas, sest haldjad peavad jahti hingedele. Aga kaup iseenesest ei paista paha – nad võtavad õrnalt su hingest tüki ja panevad sinna näiteks angervaksaõie, surnud hiire, kassikakupoja või mõne karusitajunni asemele. (Vahetuskaup põhineb sinu hinge hetkeseisu andmete põhjalikul ja erapooletul revideerimisel ).

Algul ei saa sa arugi, et miski oleks muutunud, aga vaikse ja vääramatu jõuga kisub sind üha enam ja enam metsa poole... Ja tagasiteed – seda ei ole.

* Eesti harilik haldjas (Animus Ordinarius) Levinud üle maa. Ettearvamatu käitumine. Armuajal peast segi. Ringmängu sisse mitte sattuda. Inimest võib haldjast olla raske eristada. Õigel käsitlemisel kasulik nt.maja remontimisel. Ohtlik!


Eelmine
ÖÖMUINASJUTT PÕDRAKANEPIST, SUVISEST NIIDUST JA LENDAVATEST ELUKATEST
Järgmine
LUGU HALDJATE ARMUTANTSUST JA SELLEST, MIKS HALDJAT ON KASULIK PIDADA

Vastused puuduvad

Email again: