LUGU HALDJATE ARMUTANTSUST JA SELLEST, MIKS HALDJAT ON KASULIK PIDADA

KAS OLED VAHEL MÕELNUD, KUIDAS KÜLL MUISTNE SOOMEUGRILANE - MEIE VANAEMAD JA VANAISAD - OMA ELU JA RASKE TÖÖGA HAKKAMA SAID?
Haldjatel on igasuguseid kasulikke oskusi. Näiteks oskavad nad sünnist saati maja remontida, liikuda kiiremini kui internet ja kilomeetri kauguselt aru saada, kas sa räägid tõtt, pooltõtt või ikka valetad, nii et suitseb. Loomade, sortside ja muude lendavate taldrikute keelt mõistavad nad muidugi ka ja üldse teavad rohkem kõigest kõike kui terve Google kokku.

Vanarahvas teab rääkida, et kui sa pööripäeva ajal metsas või rabas või täitsa oma talu taga niidu peal haldja otsa komistad, talle hõbelusikaga pähe koksad ja praeks teed, saad sõltuvalt tähtede seisust mõne tema oskuse ka endale. Veel kasulikum, kui haldja elusalt kinni saad ja tööle paned. Kui sul maja ei ole vaja remontida, siis paned ta kuhugi nurka arvuti asemele. Kui sul siis vaja miskit guugeldada, näiteks, kuidas täiuslikke mune keeta või mis saab Eesti metsast või et kes on see tüüp, keda sa just kohtasid, ainult küsid ja tema vastab. Vahel saab tal su rumalatest küsimustest kõrini ka, siis ta pööritab silmi, irvitab kavalalt ja paneb vastusele natuke omalt poolt juurde. Noh, et oleks lõbusam.(Temal).

Haldjat on võimalik kinni saada igal ajal, aga haldjapüügi käsiraamatud soovitavad rihtida nende kogumine teatud päevadesse aasta jooksul. Pööripäeva aegu on haldjarahval nimelt jooksuaeg, siis on nii emased kui isased haldjad puha peast põrunud.(Tahtsin öelda – armunud). Siis on muidu nähtamatud haldjad mõne looma või linnu või mõnel muul imelikul kujul nähtavad ja käituvad hooletult ja kergemeelselt, tunne ainult ära. See äratundmine ongi kogu asja juures kõige keerulisem! Jänes võib olla ka lihtsalt jänes... Pistad ta nahka ja kasu ei miskit.

Talvisel pööripäeval on lihtsam. Siis jäävad lumele haldjate armutantsu jäljed. Muist niipidi reas ja muist naapidi reas, muist puha segamini. Võta siis kinni, kes kellega oli ja mis edasi sai!

Tükk haldjakäpajälgedega lund on mõtekas üles korjata ja lasta suus ära sulada, võib olla, et mõni haldja kuldaväärt oskus pisitasa ka sulle külge hakkab. Aga mingeid garantiisid muidugi ei ole, nagu elus ikka. Võta või jäta!


Eelmine
ILUS HALDJAMUINASJUTT
Järgmine
HOMMIKUNE RABAMUINASJUTT RABANÄKIST

Vastused puuduvad

Email again: